Amper Nedir? 

Amper (A), elektronların tam bir elektrik devresindeki bir noktadan saniyede geçen akış hızı olan akımı (I) ölçmek için kullanılır. Amper saat (Ah) ise amper bazında akımın, saat bazında deşarj süresiyle çarpılması sonucunda elde edilen ve akünün elektrik depolama kapasitesini gösteren bir ölçü birimidir. Örneğin; 20 saat boyunca 5 amper akım veren bir akü, 100 amper saat (Ah) kapasiteye sahiptir. Akünün etiketi üzerinde 50Ah ve 450A ifadesi yer alıyorsa o akü 50 amper saatlik kapasiteye ve 450 amperlik marş basma gücüne sahip demektir. ADRESE TESLİM AKÜ ve YERİNDE MONTAJ HİZMETİ

ŞİMDİ ARAYIN! MOBİL EKİBİMİZ AKÜNÜZÜ GETİRSİN

EAS Akü, Varta Akü, Bosch Akü, Exide Akü, İnci Akü, Mutlu Akü, Çelik Akü, Yiğit Akü, Erdil Akü, Powercell Akü, Ucuz Uygun Aküler

Fiyatlarımız Marka ve Modele göre değişmektedir.

Güncel Fiyat ve Bilgi için Lütfen bizi arayın

0542 895 16 80 | WHATSAPP DESTEK

 

Porsche, Mini, Land Rover, Mercedes, Bmw, Audi, Volkswagen, Seat, Opel, Honda, Fiat, Toyota, Alfa Romeo, Skoda, Suzuki, Mazda, Renault, Chevrolet, Ford, Kia, Hyundai, Peugeot, Citroen, Subaru, Volvo, Dacia, Chrysler, Geely, Lada, Tata, Tofaş, Ssangyong ve diğer markalara hizmet verilmektedir.

 


Firmamız öncelikli olarak Balıkesir Merkez ve Merkez Mahallerine Akü Satışı, Yerinde Akü Değişim ve Montaj hizmeti vermektedir.
Not : Fiyatlarımız Eski akü iadeli fiyattır.
Balıkesir in ; Ayvalık, Balıkesir Merkez, Balya, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gömeç, Gönen, Havran, İvrindi, Kepsut, Manyas, Marmara, Savaştepe, Sındırgı, Susurluk ilçelerine de duruma göre servis hizmeti vermektedir.


Yerinde Akü Değişim ve Montaj hizmetimizin Ücreti konumunuzun durumuna göre ücret istenebilir


Gümüşçeşme
Kızpınar
Kocaavşar
Konakpınar
Balıkesir Merkez Köyleri
Küpeler(Ertuğrul)
Oruçgazi
Pamukçu
Plevne
Sakarya
Şamlı
Yeniköy

 

1.Gündoğan Mahallesi
1.Oruçgazi Mahallesi
1.Sakarya Mahallesi
2.Gündoğan Mahallesi
2.Oruçgazi Mahallesi
2.Sakarya Mahallesi
Adnanmenderes Mahallesi
Akgedik Mahallesi
Akıncılar Mahallesi
Alihikmetpaşa Mahallesi
Altıeylul Mahallesi
Ata Köy
Atatürk Mahallesi
Avşar Mahallesi
Aygören Mahallesi
Bahçelievler Mahallesi
Bengi Mahallesi
Çay Mahallesi
Dinkciler Mahallesi
Dumlupınar Mahallesi
Ege Mahallesi
Eskikuyumcular Mahallesi
Gaziosmanpaşa Mahallesi
Gümüşçeşme Mahallesi
Güvendi Mahallesi
H.Basriçantay Mahallesi
Hacıilbey Mahallesi
Hacıismail Mahallesi
Hısariçi Mahallesi
Işıklar Mahallesi
Kamçılı Mahallesi
Karaoğlan Mahallesi
Karesi Mahallesi
Kasaplar Mahallesi
Kayabey Mahallesi
Kızpınar Mahallesi
Kuvai Milliye Mahallesi
Maltepe Mahallesi
Mirzabey Mahallesi
Paşaalanı Mahallesi
Plevne Mahallesi
Sütlüce Mahallesi
Toygar Mahallesi
Vicdaniye Mahallesi
Yıldırım Mahallesi
Yıldız Mahallesi
Zeybek Mahallesi

 


Akü Amperi Nasıl Ölçülür?

Akünün amperini ölçme işlemi, multimetre veya ampermetre adı verilen cihazla gerçekleşir. Ölçüm yapılırken öncelikle multimetre, A akım (amper) ölçümü konumuna getirilir. Multimetrenin kırmızı ölçüm kablosunun soketi, amper ölçümü için olan “A” yazılı girişe takılır. Ölçüm uçları, devreye seri olarak bağlanır.

Kapasite ve marş gücüne göre akü seçiminde, amper değerleri arasındaki farka dikkat etmek gerekir. Olması gereken değerden daha düşük bir amper seçilirse akü performansı olumsuz etkilenir. Amper değerleri üzerinden örnek vermek gerekirse; 540A marş gücüne sahip bir akü yerine 480A CCA değerine sahip bir akü seçildiğinde marş gücü yetersiz kalabilir. Özellikle kış aylarında akü zayıfsa, araç hem daha zor çalışabilir hem de içerisinde bulunan elektronik alıcılara yeterli enerjiyi sağlayamayabilir. Akünün kapasitesi yeterli olursa, kullanım ömrü de daha uzun olacaktır. 

Bazı durumlarda araçtaki mevcut aküden daha yüksek kapasitede bir akü seçilebilir. Örneğin araca ilave ses, görüntü sistemi gibi sonradan bir ekleme yapılırsa mevcut akü yetersiz kalabilir. Bu durumda daha yüksek kapasite (amper saat) değerli bir akü tercih etmek gerekir. (Araçta 72Ah’lik bir akü yer alıyorsa, 75Ah kapasiteli bir akü ile değiştirilebilir.) Eğer kapasite ve marş gücünden daha yüksek değerde bir akü seçilirse bu noktada alternatörün gücü devreye girer. Dolayısıyla aracın alternatörü hakkında araştırma yapmak ve maksimum kaç amper saatlik bir aküyü şarj edebileceği hakkında bilgi sahibi olmak avantaj sağlayacaktır.